[e36] 325 problemos su ipurskimu

Moderators: zygasbmw, KLP325, stashas

Forum rules
Kiekviena tema šioje skiltyje turi prasidėti automobilio kodu laužtiniuos skliaustuose (pvz.: [E30])
safke

[e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 10 Mar 2010 05:12

sveiki, turiu gan rimta problemele. sudeginau viena is babinu, ir kompa tuo paciu. nusprogo to cilindro valdymo tranzistorius, ar kaip jis ten vadinasi. vienu zo bandau surast ta kompa lauzynuose ir skelbimuose, bet 25 motoro kompa labai sunku pas mane rast. 90% kragdziu ce su 28 motoru. galima ta kompa tvarkyt bet kaina ziauri, o ta tranzistoriu net neprimetu is kur nusipirkt, pats pasikeisciau. tai va mano klausimelis butu toks, ar imanoma butu visa pravodke nuo 28 motoro permest i 25, su visais purkstukais, babinom ir tt, nes bandziau is 28 pajungt kompa tai fyshke neatitiko. aisku savaime kad lengviausiai susirast ta tranzistoriu arba kompa ir nesukt smegenu, bet praktiskai neimanoma nieko gaut ce 25 motorui. ce uz kompa uzsikosijo kompanijos po tiek kad as galeciau is lauzyno arba zogaus visa 28 motora su visa pravodke ir kompu pasiimt. neprimetu ka daryt.

User avatar
all in music
Posts: 4623
Joined: 26 Oct 2007 13:49
BMW: E36 coupe 94' M50b25 vanos
Location: Klaipeda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by all in music » 10 Mar 2010 10:22

pas dyleri pasiteirauk kiek softo irasymas kainuotu. tada galetum perrasoma kompa is lauzyno nusipirkt ir isirasyti reikiama programa.
kiek menkos zinios apie perrasymus traukia, tai turi buti raudonas lipdukas su kodais (bosch kompas). http://www.designbolt.com/thestore/e32ecu/IMG_2755.jpg
arba is ebay gali programuojama nusipirkti.
beje, kompas tinka ir nuo E34 b25tu.
su tik pravodkes ir ipurskimo / degimo sistemos permetimu manau neisdegs, bet del to gal kas kitas tiksliau pasakys.
Push the button

User avatar
LaimisBMW
Posts: 692
Joined: 15 Jan 2006 23:30
BMW: M50B25 700AG 2.1bar
Location: Klaipėda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by LaimisBMW » 10 Mar 2010 10:31

Kaip daugiau susijes su kompais galiu pakomentuot. Tranza gali nusipirkti kad ir cia http://www.digikey.com tik turi zinot ko reikia. Realiai manau gal ir is b28 kompo perlituot eitu, turetu but vienodi arba panasus bent.
m52b28 visa elektra galetum susidet jei pas tave vanos motoras, bet nepatariu, bus pisalyne didele ir kainuos daug (nes daug visko reikes, iskaitant net voztuvu dangteli su 6 babinom, davikliai visi ir t.t.), tada geriau ciela b28 motora detis.
O siaip ta kompa manau gali nusipirkt kokiam forume (bimmerforums.com) ar ebay, ar is LT paprasyt kad atsiustu kas nors, nera brangus jie.
Dynapack 2WD 1500HP Dyno

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 11 Mar 2010 02:14

vakar tranza persimeciau is kito kompo, is 325 ne vanoso. virsutiniai tranzo skaiciai skiresi, bet apatinis toks pat buvo. 30014. viskas veike, kelis kartus pakuriau ir nusprogo kita babina. pirmiau buvo pirma, dabar penkta sprogo. dar net neziurejau ar kompo tranzas sudege tuo paciu. nervai jau nebelaiko. nu kiek supratau is 28 nieko nedesiu. kokia ce problema galetu but kad tos babinos sprogineja , konkreciai viena po kitos. ?

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 11 Mar 2010 02:17

da prie to pacio, o nuo 28 babinos tinka man i 25?

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 11 Mar 2010 03:44

nu jo, pas mane ir yra toks kompas kaip linkas imestas, motronikas. ten maciau yra toks cipas kuri galima isimt ir pakeist lengvai. ten koks 50 kojyciu isikisa taip ir plasmasgalis prispaudzia. bet nedviguba mikroshemos plata vidui, nes turiu ir dar viena, irgi motronika, ji is 25 ne vanos. visiskai kitokie viduriai. bandziau ta pajunkt pas save , nusikure. bandau dabar is digchip pakaitala pramust. zinau kad BU323Z irgi tinka. nes originalu sunku gaut , o gal ir neimanoma. bandysiu visus tranzus pakeist kompe, kad visi nauji butu. galiu gaut babinas nuo 28 motoro, bet kiek maciau online jos skirtingos, nu bent jau kainos ju skirtingos.
ce tom babinom gal atejo laikas jau sproginet? mano geldai jau 170 000 myliu. pasikeist gal visas reiktu ir spakuha. ar ce kazkur kitur problema slypi?

User avatar
LaimisBMW
Posts: 692
Joined: 15 Jan 2006 23:30
BMW: M50B25 700AG 2.1bar
Location: Klaipėda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by LaimisBMW » 11 Mar 2010 13:39

Sunku pasakyt, paziurek ar su masem viskas gerai, o gal trumpina kazkas kazkur, babinos retai genda siaip. 170 myliu tikrai ne riba. Nuo b28 nezinau ar tiks, visu pirma i taviski voztuvu dangteli jos neisides. Jo, vanos ir nevanos kompai skirias, bet is esmes jie panasus, tranzai tinka is vieno i kita, nes babinas abu vienodas saudo. Nors as galvoju, kad priezastis yra kitur, ne tranzuose ir ne babinose.
Dynapack 2WD 1500HP Dyno

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 11 Mar 2010 16:34

nu jasna nors tai kad babinu is 28 nebeieskosiu. o kaip tas babinas sakiai patikrint galima? as turiu ta aparaciuka su dviejais laidais ir rodykle vaiksciojancia per skale. bet neprimetu kaip jis veikia. ir ka as ten turiu nustaty ir pamatyt.

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 13 Mar 2010 01:40

pakeiciau sprogusia babina, patikrinau kompa ar tranzas nenusproges, kompas atrodo normaliai, bandziau kurt, trumpam uzsikure bet cilindras vistiek nedirbo, galvojau gal zvake uzmesta. bet kai atjungiau babina ant dirbancio variklio, pajutau kad variklis lengviau pradejo dirbt, tik babinos fyshke ikisu ir prigesta motoras. isjungiau masina. po minutes vel bandziau kurt, tik biski pagriebe ir visai nebeuzsikuria. itariu dabar dar ir benzo pompa dasidejo prie gedimu, nes pasukus rakteli nesubirbia siurblys. seniau tikrai girdedavau. patikrinau siurblio laidus ir pamaciau kad nedaeina joks signalas iki pompos. ir rele normaliai atrodo, tik sutrumpinus reles laidus vistiek ji negauna sroves, ir saugiklis geras, gal ce kokia apsaugos sistema man prota knisa? raktas vienas, jokiu pulteliu neturiu. jei kas nors turit 325 vanos kompa ,pirkciau. nes aplinkui geru meistru nera, o masina net nebevaziuoja.

User avatar
all in music
Posts: 4623
Joined: 26 Oct 2007 13:49
BMW: E36 coupe 94' M50b25 vanos
Location: Klaipeda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by all in music » 15 Mar 2010 12:17

pamatuok kiek V uzvestam varikliui rodo krovimas. gal itampa belekokia paduoda.
taip pat gerai butu ir kompo rele pasikeisti (ismeginimui nuo sviesu gali isideti), del jos buna veju.
babinos man rodos visos nuo 6cil E36, E34, E39 tinka.
babinu pypkes netrukusios?
siurbliukas pirma karta davus degima sudirba, veliau tik starteriu sukant. jei kompo rele mirus, tai siurblys neveikia.
Push the button

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 18 Mar 2010 16:45

reiks reles visas naujas susipirkt. siurblys numire , laukiu kita kol atsius. bet i tampa i ji ateina tik kai starteri suku. tiklsiau pasakysiu tik tada kai idesiu nauja siurbli, tada girdesiu. kompa kita nusipirkau, bosch, su raudonu lipduku, 413. laukiu kol babinas atsius. reiks is karto itampa matuot kai kursiu. gal gali man pasakyt kuri kompo rele yra? http://www.bmwe36blog.com/image-viewer. ... -layout-03
ir ar visos su degimususijusios reles tik po kapotu randasi? radau dar 3 reles vidui po vairu, kiek supratau ten liuka valdo viena, kita posukiu. man atrodo dar kazkur uz bardacioko ten turi but ane? jei svarbios tai ir jas patikrinciau, bet nesinori to bardacioko lupt kol nezinau ka ten rasiu.

User avatar
all in music
Posts: 4623
Joined: 26 Oct 2007 13:49
BMW: E36 coupe 94' M50b25 vanos
Location: Klaipeda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by all in music » 18 Mar 2010 17:49

safke wrote:reiks reles visas naujas susipirkt. siurblys numire , laukiu kita kol atsius. bet i tampa i ji ateina tik kai starteri suku. tiklsiau pasakysiu tik tada kai idesiu nauja siurbli, tada girdesiu. kompa kita nusipirkau, bosch, su raudonu lipduku, 413. laukiu kol babinas atsius. reiks is karto itampa matuot kai kursiu. gal gali man pasakyt kuri kompo rele yra? http://www.bmwe36blog.com/image-viewer. ... -layout-03
ir ar visos su degimususijusios reles tik po kapotu randasi? radau dar 3 reles vidui po vairu, kiek supratau ten liuka valdo viena, kita posukiu. man atrodo dar kazkur uz bardacioko ten turi but ane? jei svarbios tai ir jas patikrinciau, bet nesinori to bardacioko lupt kol nezinau ka ten rasiu.
ne ne, viskas kas su varikliu susije yra saugiklinej, po atskiru dangteliu. ruda LZ pasildymas, melyna siurbliuko rele, balta kompo.
bet tai kaip tau cia viskas kepa... ar nebus ne ne itampos problema, o tikrai kompo rele? nes ji atsakinga uz visa ta darba (visos irangos variklio). nes bent man atrodo, kad jei jau del babinos ismustu kompa, tai iki siurblio neturetu daeiti, yra juk saugiklis.
jei visos dalys yra, nieko kol kas nekeisk daugiau, o tiesiok idek nuo sviesu rele vietoj kompo reles. na pamegink, per galva niekas neduos :)
kompo rele yra system (main).
Attachments
reles.JPG
reles.JPG (49.98 KiB) Viewed 8891 times
reles2.JPG
reles2.JPG (54.94 KiB) Viewed 8897 times
reles3.JPG
reles3.JPG (45.51 KiB) Viewed 8893 times
Push the button

User avatar
Jet
Posts: 636
Joined: 20 Oct 2007 12:41
BMW: E36 3??
Location: Klaipėda
Contact:

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by Jet » 18 Mar 2010 17:49

Po bardacioku rasi ABS kompa, Check control moduli, ZKE (org. signalkes) valdyma, o su tavo problema susijusiu reliu nerasi..

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 18 Mar 2010 19:00

tai katras man reles reikia sumainyt? antra su ..........???
beje, man niekada nera jokiu saugikliu simete, nei kompo, nei siurblio. kompo transas sprogo ir is babinos issiverze smirdanti juoda mase. tiksliau as tuos dalykus radau po cilindro nebedirbimo. tik nezinau kas pirma sprogo. bet itariu kad babina pirma, nes kai antra babina sprogo tai kompas liko sveikas, nes as iskarto masina uzgesinau. iskarto nupirkau kita babina, pajungiau bet vistiek neveike, nors tikrai zianu kad ji gera. pajungus babina prigesta motoras, atjungus pradeda lengviau dirbt, apsukos biski net pakyla. konkretus trumpinimas kazkur. ir po keliu minuciu tokiu bandymu masina visai uzgeso. siurblys perejo. nutariau viska pakeist kad butu rami galva, kompa, babinas, reles.
pakeisciau ir laidus visus, tik neprimetu is kur gaut, senu det nenoriu, bet visi laidai tikrai labai graziai atrodo, niekas niekur nenutrinta, neuzpuve, nesutrukineja. daba vapsie nieko bandyt negaliu nes siurblio dar neturiu.

User avatar
all in music
Posts: 4623
Joined: 26 Oct 2007 13:49
BMW: E36 coupe 94' M50b25 vanos
Location: Klaipeda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by all in music » 19 Mar 2010 09:47

6 arba 7. paziurek kaip kontaktai eina kompo reles, tokia ir kita rele dek. as pats nemeginau keist, nes kita rele turejau isbandymui...
na va butu nekas, jei laidai kalti butu, bet kad taip trumpint, tai maziau tiketina, nei kad tieisok nebutu signalo.
siurbliui tiesiogiai 12v davei?
gali kompo rele tiesiok isardyti, ten nusiima apatine dalis ir jei nukepus bus, akivaizdziai turi matytis, ar kad nukepes koks jos kontaktas.
o tai pypkes geros babinu? nes jei buna trukus, tai pramusineja skerke ir sudegina babina, o is paskos ir kompas pareina...

nors jei tik viena babina gliucina, tai rele taip nesismulkina, jei kazkas neveiktu, tai neveiktu... net kompas man rodos po 2 cil is karto jungia, tai jei butent vieno cilindro problema yra, tai ties tuo ir apsistoti reiktu... pypke, babina, laidai, kompas. davus degima pamegink patikrint kiek i babinu fyskes V ateina. palygink tarp visu fyskiu info.

beje, jei yra zudshpule babinu, tai i kibira visas.
Attachments
main.JPG
Push the button

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 19 Mar 2010 15:14

jo, i siurbli daviau 12 v ir jokios reakcijos. islupau ji is bako, trinktelejau biski ir pradejo sukt, bet kai sustabdau ir vel jungiu jau nebesisuka,vel reikia trinktelt, nu jau aisku kad galiakas jam. reles buvau isardes, ziurejau kontakra, lygtai graziai atrodo. bet reiks dar toki testuka padaryt kaip paveikliuke rodo kur prikabinai.
o tas zodis:"zudshpule" tai ce firmos pavadinimas kur babinas gmaina? ir man atrodo kad ecu po viena cilindra valdo, nes viena tranzistoriu pakeiciau ir pradejo cilindras dirbt. o jie 6 ten sotvi .
nu vienu zo vakar jau kitas babinas sudejau, pamirsau kaip vadinasi, kompas kitas, laukiu pompos ir tada bandysiu.

User avatar
all in music
Posts: 4623
Joined: 26 Oct 2007 13:49
BMW: E36 coupe 94' M50b25 vanos
Location: Klaipeda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by all in music » 19 Mar 2010 15:48

jo, pavadinimas. zalios kazkokios jos buna. BERU man rodos yra tos juodos kokiu reikia.
na reik tiketis, kad pompos keitimas uzbaigs problemas :)
Push the button

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 19 Mar 2010 16:01

as irgi tikiuosi, nes kaip ir sakiau belieka tik laidai kuriu nepakeiciau. bet as manau jei laidai butu suvaryti kur nors tai trumpintu ir tada kai babiba nepajunkta, o ce trumpina tik tada kai babina pajungiu, istrukiu ir viskas ok.
idomu ar imanoma kaip nors patikrint babinos ar nepramustos, nes jos gi isileidzia i dangteli ir nesimato ar pramnusineja ten kur nors jas ar ne. gal geriau ten dar jas su kuom nors sutept pries sudedant?
einu paziuresiu kokias babinas susidejau, ir kokios buvo.

User avatar
all in music
Posts: 4623
Joined: 26 Oct 2007 13:49
BMW: E36 coupe 94' M50b25 vanos
Location: Klaipeda

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by all in music » 19 Mar 2010 16:13

tamsoj uzvesk ir ziurek, ar nezaibuoja i korpusa :D zinoma be tu apdailu plastmasiniu. na ir vizualiai. negali buti skilus, pypke taip pat be itrukimu turi buti.
pamatuok kiek V davus degima is kompo i babinu fyskes ateina, bent zinosi, kad kompas tikrai nera kaltas :)
Push the button

safke

Re: [e36] 325 problemos su ipurskimu

Post by safke » 19 Mar 2010 17:56

babinos "bremi" nesimanto jokiu skilimu ir itrukimu. gal bus geros. tos kur sproginejo buvo "bosch"

Post Reply