E30 320i "Butterfly"

Moderators: AndriuxaBMW, Salis

Forum rules
Jei manote, kad Jūsų komentaras nėra esminis ir įdomus kitiems forumiečiams (kaip kad "gražus automobilis") - pataupykite savo ir kitų laiką ir nerašykite jo. Toki pranešimai bus laikomi flood'u ir baudžiami įspėjimais arba ban'ais

Prieš kurdami naujas temas perskaitykite Taisykles
Norbert
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2013 01:10
BMW: E30 320i

E30 320i "Butterfly"

Post by Norbert » 26 Dec 2013 18:38

Sveiki,

Vardu As gal jau kaip ir pastebejot Norbert ir pristatau savo zavingaja bavariska grazuole

Image

Taigi trumpa ir gal nevisai istorija.

Taigi, buta ieskota ir bandyta pirkt daug modeliu, bet ateje tokie laikai Danijoje, kad vos idejus, kita ryta tegdavo nusivylt suzinojus, jog masina buvo parduota ir vel ir vel ir vel eilini karta. Nusivylimas po nusivylimo.

Tada viena diena draugas kuris ir padejo ieskoti geresnio modelio netyciom uztiko 4 duru xuliganu skyltyje manaja, issvajotaja, vargsele "bavare". Atvaziavau, pasiderejau ir nusipirkau uz juokingai maza kaina.

Gavus ja atrode jinai stai taip:

DEMESIO! Silpnu nervu ziurovams, prasau prascrollint :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Baisiai purvinas salonas buvo. Sita nuotrauka labai graziai parodo ji, nors tikroveje buvo siaubas... nuo nesuvokiamo kiekio "byku" visur ismetitu iki visokio slamsto po kedem, kilometrinio dulkiu sluoksnio absoliuciai ant visu paneliu ir kedziu kurios buvo uzpiltos visokiais skysciais ir gleivem...

Image

Masina as speju nebuvo plauta ar labai ilgai laikoma po medziais, todel sakos ir saules ikarstis padare savo. Rezultatas: Isblukes lakas ir begale juodaus pridegusio sako medziu. (pataisykyte jei klystu del jo apibrezimo).

Image

Image

Image

Image

Visas chromas bamperiu buvo baisiai oksidavesis todel buvo daug ilgo ir labai nuobodaus trinimo :)

Image

Image



Taigi, ir ciagi masina pateko is neitin geruju ranku i manasias.

Prasidejo nuotykiai varyklio skyriuje... nuo praktiskai visu vakuminiu zarneliu ispuvimo ir nutrukynejimo, kur amzius masinos pasidarbavo iki kiauru benzino ir oro visokiu padavimo zarneliu... rastas buvo vienas nefunkcionuojantis cilindras (kogero todel ir pardave, nes sanaudos minejo buvo baisiai dideles) kurio bedos sakni greitai radome, aptike nekontaktuojanti su zvake viena is laiduku. Vuala, viskas pataisyta ir veikia pakankamai gerai... nors ir veliau buvo kur kas daugiau bedu su juo, pries restauravima...

Bet apie tai veliau.

Toliau, prasidejo labai smagus ir ilgas davedimas iki estetiskai tinkamos isvaizdos, darbai. Na kadangi tai moku daryt geriausiai, nes kaip ir is to valgau duona, tai jau cia negailejau savo laiko ir priemoniu isgaut, tai, kaip lakas bent jau atrodo dabar (net apelsinu zieve panaikinau, noredamas davest iki perfect bukles, kas man dar buvo labai naujiena :) ).

Na ir tai kaip jinai atrode po estetiniu darbu:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Gaila nepadariau, pries ratu nuotrauku, nes atrode toligrazu ne taip :)

Image

Image

Image

Image

Image

headunit, labai net neblogas :) Oldie- Goldie.

Image

Image

Na o kadangi fotografija yra mano antras mieliausias is uzsiemimu po mano darbo, tai laisvalaikiu megstu pafotografuoti. Close-up'ai buvo daromi pazystamo draugo kuris is to gyvena, tai manau skirtumas bus akivaizdus :D

Image

Image

Image

Image


http://www.1000looks.net <<--- super Eleonors nuotraukos yra padarytos, vieno is mano klientu lialiuko, Jusu teismui. Na o zemiau manosios fotoshootas.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

O stai ir nuotraukos to, kas buvo padaryta varykliukui.

Turejau labai daug ausinimo problemu, buvo skylusi vandens pompa, galva iskreipta, todel teko slifuoti ir zodziu "N" visokiu daliu pakeist.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

MODAI (raudonai kas dar planuose):

Varyklis: m20, 320i. "Krabas" originalios 170k km.

-Custom made 288 laipsniu kampo paskirstimo velenas is labai tvirto metalo.
-Nauji "rockerarms" (Karomyslai)
-Slifuota galva, naujos visos tarpines ir dar daug kitu standartiiu daliu pakeista.
-Portinti, platinti, slifuoti visi isejimai/iejimai galvoje.
-Voztuvai slifuoti ir voztuvu loveles tvarkytos, vakumui padidint.
-Sebring banana exhaust manifoldas
-Kalibravimas

Vaziuokle:

Eibach spiruokles 40/40
FK Sport amortikai.
Ratai: arba kaskas is Remotec ar
kaskas is HRE Vintage:

Koni Coiloveriai visur.
Poliuretanai taipogi.
Sway ir strut barai.
Rimtesni ventiliuojami stabdziai[/color]

Trasmisija:

50% shortshifteris is Schmidmann
Visiskai naujos visos kulisos dalis ir gumytes
Begiu dezes sinchronizatoriai bus sudeti nauji

Salonas:

Hella 3 stipinu medinis lakuotas vairas su papildomu uzvalkalu.
Mtech knob shifter.
Tamsiai bordo spalvos odinis salonas
Derantis medinis shiftknob'as

Garsas:
Alpina magas
Rockstar Australietiskos koloneles
Peerless Garsiakalbis su ismatuota deze
Restauruojamas senuciukas Genesis 4 liniju stiprintuvas
Piscialkos
Nakamichi arba McIntosh headunitas ateiti
Laidai rimtesni

P.S. Buvo idomus nutikimas man su vienu is mano klientu, kuris atpazino masina savo buvusia (taip mano dabartine :) ) is numeriu ir sake, jog pirmu 2 savininkai iskaitant ji labai priziurejo masina, todel jam buvo labai skaudu isgirst, kad pries mane buves savininkas, taip ja yra apleides. O pirmasis buvo BMW centro direktorius, kuris ir lepino masina daugeli metu ir net 3 metus sake, buvo stovejusi sildomose patalpose mazai naudojama :)
Last edited by Norbert on 28 Mar 2014 18:46, edited 2 times in total.

User avatar
E30 FOREVER
Posts: 450
Joined: 27 Mar 2010 12:38
BMW: E30 325I AMZINAS PROJEKTAS. E38 728IS

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by E30 FOREVER » 26 Dec 2013 23:17

vienas toks pastebejamas ,dabar tu sukisai pinigus i ta m20b20 ir po visos tos darbu ir pinigu kruvos jis vaziuos kaip koks m20b25,manau nevertejo to daryt ant sito variklio,reikejo b25 idet ir tada kazka konstruot,na bet cia ne mano reikalas,seip pastebejimas. laukiam daugiau foto.

User avatar
Tadela
Posts: 1185
Joined: 01 Oct 2009 16:14
BMW: e30 V8
Location: Vilnius-Kaunas
Contact:

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Tadela » 26 Dec 2013 23:26

Laukiam dyno :))
Paziuresim ka b20 pasieke :)
Ivairiu kompiuteriu gedimu salinimas (Hardware ir Software).
Kompiuteriu supirkimas.
Mob. telefonu remontas.
Taip pat perku automobili, gali buti su/be tech. vaziuojantis/nevaziuojantis, is po avarijos. tel .86299329du

pakales
Posts: 107
Joined: 05 Oct 2011 20:00
BMW: E36 320 Touring E36 323 Compact
Location: Šiauliai

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by pakales » 26 Dec 2013 23:26

E30 FOREVER wrote:vienas toks pastebejamas ,dabar tu sukisai pinigus i ta m20b20 ir po visos tos darbu ir pinigu kruvos jis vaziuos kaip koks m20b25,manau nevertejo to daryt ant sito variklio,reikejo b25 idet ir tada kazka konstruot,na bet cia ne mano reikalas,seip pastebejimas. laukiam daugiau foto.
Iš iesmės gal, bet tada galima buvo ir B27 dėt ir ant jo burt, bet su tokiais burtais jis važiuotų kaip M30B28, tai čia užburtas ratas gaunasi... Taip ir iki M62B44 prieisim :D Gal žmogus tiesiog kažkiek originalumo palaikyt norėjo :)

User avatar
jablasbmw
Posts: 253
Joined: 13 Feb 2011 20:06
BMW: e46 m57n +200kw.&650nm.+LSD
Location: jonava-kaunas.

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by jablasbmw » 26 Dec 2013 23:40

m20b20 yra tikrai negerai :)

KasKas
Posts: 44
Joined: 11 Nov 2013 16:28
BMW: e65 e36

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by KasKas » 26 Dec 2013 23:57

zmogus su uzsidegimu ir be patirties , o aplink kurie jam ja dare tik lt mate akyse ir nepamoke ... sita motora bet kokia sugriuvus 2.5 kredzde apdes .. bet visi mokomes is savo klaidu
e65 730 2004
e36 kovine 1991
Audi a4 b6 2003
VW golf V 2007

romkasponka
Posts: 1350
Joined: 26 Feb 2006 20:23
BMW: E30 318is, E36 318is
Location: VNO
Contact:

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by romkasponka » 27 Dec 2013 00:24

Del motoro pritariu auksciau asmenu pareikstai nuomonei. Prie m20 vertejo likti nebent galvoji sportuoti kazkokioje klaseje, kur negalima naudoti didesnes kubaturos variklis. Jei tokiu reikalavimu nera tai jau geriau isideti tai ka minejo zmones anksciau arba M50 varili, kuris net ir standartinis pade m20b25 motora :D
As savo projekta dabar irgi daryciau visai kitaip, bet yra taip kaip yra.
E30 318is
E36 318is
E83 3,0d
romkasponka
http://www.greitiems.lt
http://romkasponka.autogidas.lt/

Norbert
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2013 01:10
BMW: E30 320i

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Norbert » 27 Dec 2013 00:47

Aciu labai visiems uz savo isreikstas nuomones :)

Taip, ne vienas man yra sakes, kad 2.5 geriau det ir bla bla ir tapalia :)

Bet matot:

1. Zmogus kuris daro man viska, yra savo sryties zinovas ir yra dirbies su tukstaciais varykliu ruostu visokiausio plauko lenktinems, nuo motociklu iki vienetiniu 4-raciu projektu. Jis techniskai turi neapriepiama banka ziniu. Jis man tiesiog nurode keleta pranasumu 2.0 ypac tokios bukles, kur net cilindru sieneles yra lyg naujo modelio ir visiskai net zymiu nera jokiu nusidevejimo (Jis pats net buvo nustebes, kaip gerai masina iki "pries man nupirkus is kiaurarankiu" buvo gerai priziureta, ir to 2.5l kur galeciau idet, o veliau nezinia kas jam gali atsitikti po kurio laiko.

Tad nuspresta islaikyt originalu. Juolab, kad uzbaigus sita projekta, pasak Draugo des i vienus vartus ir 2.5 ir ne tik. Aisku, tai dar tik kalbos, todel nekantriai laukiu pats tolymesniu rezultatu. Ir taip taip taip, bus Dyno padarytas, gaila tik, kad nepadariau to pries pakeitimus...

Beje visus darbus atlieka is principo, o ne is budo uzsidirbt, juolab, kad as jam su siuo projektu padesiu atnesti klientu, kur jau ne vienas Copenhagoje (Danijoje) esantis zmogus, klause is kur sugebejau gaut toki zvalu ir tobulai subalansuotai veikianti varykli. ;)

2. Detales yra gaunamos tik geriausios. Bandem pirkt Schrick(jei neklystu) paskyrstimo velena, kurio kaina perkant yra mazdaug 3500kr (1600lt) tai maza to, jog gavau privaciai pagaminta camshafta sitai mano galvai, bet dar ir uz itin juokinga kaina, kuri net nevirsija to Shrick camshafto. Nenoriu pasirodyt, pagirunu, bet tiesiog pasitikiu tuo zmogum, nes zinau, kad viskas daroma is meiles savo darbui ir jis zino, kad esu automanas pats, kur tiesiogiai dirbu kasdien su masinom tik kiek kitokioje sferoje.

3. Mielai dalinsiuos informacija, nes tikrai manau, ne vienam bus idomu pamatyti pasikeitimus, taipogi kaip ir man :)


Siek tiek info:
Camshaftas sitas yra pagamintas butent maksimaliam potencialui ant aukstu apsuku (gaminta imoneje teikiancioje detales Dragsteriams, todel ir atitinkamos medziagos dalims ir ju isdirbimas su testavimais yra atitinkamai kruopstus) taciau, kadangi dabar manifoldo isejimas yra 2.5" o visa kita dalis ismetimo standartine siauresne, tai kol nepagaminsym ismetimo tvarkingo 2.5" savaime aisku nebus isnaudotos galimybes varyklio.

kaskas --->> Negalima sprest apie knyga is jos virselio. Gi nezinai, kas daro ir kaip? :) Teisingai?

P.S. Jei kas turyte 2.5L paemimo kolektoriaus "throttle Body" mielai priglausiu uz atitinkama kaina savaime aisku :)

User avatar
raudonis
Posts: 402
Joined: 13 Dec 2011 13:45
BMW: e30 323i
Location: Kaunas

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by raudonis » 27 Dec 2013 01:31

Ant aukštų apsukų - tai čia kiek tūkstančių +/-?

Man įdomu, kokia sistema valdo šitą motorą, nes šitų senų standarte Jetronic nečipuojami kompai, kurie valdo tik purkštukus.

Taip pat, ar sukai ant to pačio stendo, prieš visus motoro darbus?
Last edited by raudonis on 27 Dec 2013 12:31, edited 1 time in total.

User avatar
E30 FOREVER
Posts: 450
Joined: 27 Mar 2010 12:38
BMW: E30 325I AMZINAS PROJEKTAS. E38 728IS

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by E30 FOREVER » 27 Dec 2013 01:38

na bmw variklis TRUPUTI skiresi nuo keturaciu ar motociklu. ir m20b20 neturi nei menkiausio pranasumo pries m20b25 apsoliuciai nei vieno. as cia nenoriu stumpt kad tu ta varikli darai cia tik seip kaip patarimai kad m20b25 butu buve geriau,bet tu prisiziurek su savo tuo meistreliu ,nes cia kazkokias pievas jis tau i galva kisa,visa laime kad kaip minejai is principo daro ir nesunkia pinigus is taves,seip bus idomu ka tu is jo igausi :appl o del tu m50 tai ka as zinau,m20 GERAS mazai kuo nusileidzia. imesk foto,idomu kaip salonas atrodo ir t.t. is foto atrodo tvarkingas e30.

Norbert
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2013 01:10
BMW: E30 320i

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Norbert » 27 Dec 2013 02:17

E30 FOREVER wrote:na bmw variklis TRUPUTI skiresi nuo keturaciu ar motociklu. ir m20b20 neturi nei menkiausio pranasumo pries m20b25 apsoliuciai nei vieno. as cia nenoriu stumpt kad tu ta varikli darai cia tik seip kaip patarimai kad m20b25 butu buve geriau,bet tu prisiziurek su savo tuo meistreliu ,nes cia kazkokias pievas jis tau i galva kisa,visa laime kad kaip minejai is principo daro ir nesunkia pinigus is taves,seip bus idomu ka tu is jo igausi :appl o del tu m50 tai ka as zinau,m20 GERAS mazai kuo nusileidzia. imesk foto,idomu kaip salonas atrodo ir t.t. is foto atrodo tvarkingas e30.

As turejau omeni, visokius keturaracius, nuo paprastu modu iki RAllio masinu ir kitu 4raciu sportiiu transporto priemoniu :)

Norbert
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2013 01:10
BMW: E30 320i

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Norbert » 27 Dec 2013 02:29

raudonis wrote:Ant aukštų apsukų - tai čia kiek tūkstančių +/-?

Man įdomu, kokia sistema valdo šitą motorą, nes šitų senų standarte Motronic nečipuojami kompai, kurie valdo tik purkštukus.

Taip pat, ar sukai ant to pačio stendo, prieš visus motoro darbus?

Sistema nebuvo dar liesta.

Esu nupirkes Ignition boxa, truksta dar kompo, zvakiu, laidu ir purkstuku siam upgradeui.

As nelabai esu apsisvietes, tad paklausiu:

Kompas nuo Alpina modeliu turi didesi nasuma ir galimybes? Ar reik butent tam tikro ir jokio kito? Pagal kokius kriterijus reikia rinktis ECU?

Auksti tai 4k ir up.

Ant stendo nebuvo pries sukta :/ Minejau pirmam poste.

User avatar
zygasbmw
BMW Fan brolis
Posts: 3733
Joined: 13 Apr 2006 11:39
BMW: e30 kovinis,e30 320i cabrio,e34 525tds
Location: Kaunas

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by zygasbmw » 27 Dec 2013 12:47

Sveikas.

aisku saunu,kad darai projektely,bet as irgi liksiu prie daugumos nuomuones,kad is m20b20 gaminti,nera labai dieles prasmes.mano nuomuone laiko svaistymas,jeigu tikesies geru rezultatu,arba labai,labai daug pinigu turesi ikisti,kad jis [gerai] vaziuotu.

kas liecia ecu, tai geriausias variantas stand allone.pasirnkimas nemazas,pagal poreikius ir pagal kaina. kas liecia alpina,hartge,acs kompus jie visi yra oem bmw kompai tik su pakeista programa.geresnis variantas tavo atzvilgiu nekeiciant kompo,butu custom programa butent tavo varikliui.

kas liecia velenely,tai jeigu jis bus placiu faziu,su nemazu liftu,ir pasak tave auksti sukiai yra nuo 4k rpm,tai cia kakzas nesueina. :D
norint ,kad jis dirbtu normaliai reikia varikly sukti,pas standartiny m20,kvepavimas su stock veleneliu atsiranda kazkur netoli 4k rpm,kylant i virsu jis potrupy vel krenta,yra daug grafiku su konkreciu varikliu parametrais,gali pasieskoti.jeigu tavo velenelis bus aukstafazis,tai sukant varikly daug,neabejotinai atsiras galimybe pasisveikinti stumuokliui su voztuvu.ir beto velenukas,nedirbs gerai,be didesniu voztuvu,pralaidesnio oro,bei ismetimo koliko,bei atitnkamai gero mapo.

User avatar
jogis
Posts: 3014
Joined: 27 Apr 2010 18:13
BMW: e36 3**
Location: Kavarskas

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by jogis » 27 Dec 2013 14:29

kaip supratau tai cia projektas ne uzmusimui, tai gal slepkites su tais m50 :) palaikau ideja :appl
E30 coupe negamino; nei e36 nei e39 neturejo 2.3 variklio ; Spyruokliu spalva nenusako ju savybiu; J nera ratlankio plotis.

User avatar
robertass
Posts: 364
Joined: 20 Jan 2011 00:20

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by robertass » 27 Dec 2013 15:37

o tai ne paprasciau ir pigiau idet koki m54b28 ar b30?

User avatar
Shilas
Posts: 889
Joined: 22 Apr 2011 15:05
BMW: E36 m57 317tds
Location: Kaunas

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Shilas » 27 Dec 2013 15:39

robertass wrote:o tai ne paprasciau idet koki m54b28 ar b30?
Na m54b28 tikriausiai net neimanoma idet. Ponai, kantrybes, gal po dyno visi savo zodzius atsiiminesit :). Kur masina orentuota bus?

User avatar
Trysdupenki
Posts: 998
Joined: 04 Jun 2009 17:55
BMW: 330d 335d
Location: Vilnius
Contact:

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Trysdupenki » 27 Dec 2013 19:01

vel saipotes is zodziu, tipo nebuna tokio......

Autoriui. Nekisk pinigu i ta dvacatke... nu neebent kazkokion klasen taikai bet netaikai. o jei ir taikai tai tas b20 neocin vistiek. geriau jau emdesimt :D

User avatar
Glount
Posts: 302
Joined: 10 Jun 2010 15:44
BMW: E36 318is
Location: Vilnius-Utena

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Glount » 28 Dec 2013 00:23

O as manau, kad tegul zmogus daro ka sugalvojes, bile turi noro ir pinigu tam. Padarys, pamatys kas gavos apgalvos ir padarys sprendimus, gi nieks negime proto bokstu ir mokedamas viska, o is savu klaidu pasimokama geriausiai. Tik is mano puses noretus pamatyt daugiau foto arba info, kas butent daroma tam varikliui, ne kad ideti veleneliai ar dar kazka, o tiesiog aprasoma kas butent ir kokie dalykai ten sudeti.

User avatar
tadux
Posts: 1521
Joined: 19 Sep 2007 21:23
BMW: E30 m50b25, E30 318is touring
Location: Utena-Šiaulai
Contact:

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by tadux » 28 Dec 2013 00:40

palaikau glount'ą ir autorių, su šiuo pamėgins nesigaus, kita geriau padarys. aš pats turėjau m20b20 siaurastopio įsidėjęs, tai jis man ir įskiepyjo meile bmw :)
Turėjau viena e30 buvo viena bėda, įsigijau antra e30 įsigijau antrą bėda, o problemų trigubai :D

Norbert
Posts: 53
Joined: 26 Jun 2013 01:10
BMW: E30 320i

Re: Norbert e30 320i Sleeperis

Post by Norbert » 28 Dec 2013 00:41

Zygasbmw:

Aciu uz visa informacija, bus pasieskota :)

Siuo metu, ismetimas yra nesutvarkytas ir intake manifoldui 2.5 truksta Throttle body. Po tu patobulinimu ir pakabos sudejimo, masina bus arciau norimu rezultatu.

Masina pirkau sau ir planuoju is jos padaryti unikalu man patinkanti sedevra. Bus pagaminta daug nestandartiniu smulkiu detaliu laikui begant, nes pasisemiau ideju is tokiu gamintoju kaip "Singer" Porsche, kurias realizavus, masina tures labai skoningu ir estetiskai graziu spredimu.

Neplanuoju sumusti kaskokius greiciu ar performance rekordus, nors driftui praktikuotis bus naudojama. Bet vel gi, dar yra ka veikt ir laiko reikia tam, nes vien tik vaziuoti pas mechanika man uztrunka valanda laiko, o ir darba turiu ir gyveninma kaip ir jus visi :)

Kantrybes, ir aciu visiems pasisakiusiems ;) Nebutu kritikos, nebutu ir progreso

Gal kokie meet'ai vyksta iki 3-io Sausio? :) Noretusi pasilabint su nariais
Last edited by Norbert on 28 Dec 2013 03:01, edited 1 time in total.

Locked